Intézményünk fontosnak tartja az együttműködő partneri munkát. Különösen akkor, ha egy adott területen intézményünk szakmai céljai találkoznak másik intézmény vagy vállalkozás céljaival.

Így szoros kapcsolatot tartunk fenn oktatási-nevelési intézményekkel úgy helyben, mint a szomszédos településeken, vagy épp Szegeden. Ez fontos a tanórán kívüli formális és informális tanulási alkalmak szervezésénél, de fontos a szabadidő hasznos eltöltésével kapcsolatban, és a középiskolások közösségi szolgálata kapcsán is.

Móra Ferenc Általános Iskola, Szakképző Iskola és Kollégium, Mórahalom
Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola
Napköziotthonos Óvoda, Mórahalom
Huncutka Bölcsőde és Családi Napközi, Mórahalom
Szegedi Gazdasági Szakképző Iskola Vasvári Pál Tagintézménye
Szegedi Gábor Dénes Műszaki és Környezetvédelmi Középiskola és Szakiskola
Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola
Szeged és Térsége Eötvös József Köznevelési Intézménye

Szintén fontos a kapcsolattartás a szociális szférával, lévén, hogy az intézményünk jellegénél fogva egyrészt speciális rálátással bírhat hátrányos, vagy veszélyeztetett helyzetben lévő emberekre, másrészt pedig szolgáltatásai mentén segítséget nyújthat a megelőzés, a szakemberek felé irányítás, vagy a problémák megoldása terén.

Homokháti Szociális Központ Mórahalmi Tagintézménye
Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat
Csongrád Megyei Önkormányzat Idősek Otthona

A turisztika és ugyancsak nem elhanyagolható terület, ha partneri kapcsolatokról beszélünk. Ezen a téren mind az intézményekkel, mind a vállalkozásokkal igyekszünk kölcsönösen támogatást nyújtani egymásnak.

Móra-Tourist Nonprofit Kft.
Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő
Turisztikai Egyesület Mórahalom
Aranyszöm Rendezvényház

A könyvtár szakmai kapcsolatok ápolása is fontos a számunkra, úgy intézményi, mint civil területen.

Homokháti Könyvtári Szövetség
Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár Szeged
Petőfi Sándor Művelődési Ház és Könyvtár, Ásotthalom
Déryné Kulturális Központ, Üllés
Zákányszéki Művelődési Ház és Könyvtár
Faluház és Könyvtár, Bordány
Móra Ferenc Művelődési Ház és Könyvtár, Ruzsa
Domaszék Könyvtára

A civil szervezetekkel való kapcsolattartás és együttműködés, egymás kölcsönös támogatása mindkét fél számára gyümölcsöző lehet.

Bonitas Nőegylet, Mórahalom
Napfény Nyugdíjas Klub, Mórahalom