Könyvfaló zárórendezvény

2018. június 5-én délelőtt tartotta a Tóth Menyhért Városi Könyvtár a Könyvfaló névre hallgató hagyományos olvasóverseny idei záró rendezvényét. Az eseménynek az Aranyszöm Rendezvényház adott helyet. A program ebben a tanévben is szép számú versenyzőt vonzott: összesen 88 kisdiák vett részt benne.

Mint minden évben, idén is minden kisgyerek kapott jutalmat. Idén a szokásos könyvjutalom mellett még egy-egy cuki plüssfigura is jutott a gyerekeknek, hála a Bonitas Nőegylet kedves adományának. Ezt ezúton is köszönjük! A csapatverseny díjazása idén is egy torta volt a nyertes osztálynak – ezt idén a könyvtárosok szponzorálták.

Hagyomány már az is, hogy a résztvevőket meglepjük egy kis előadással az eredményhirdetés előtt. Már második évben jön hozzánk a DOM Gyermekkórusa, és ad elő nekünk vidám, zenés, aranyos kis jelenetet. Ez idén Bálint Ágnes egyik kedves Mazsola-története volt. A csoport Dobiné Farkas Jácinta vezetésével érkezik, és ajándékba hozza nekünk a fellépést. Nekik is köszönjük szépen a felajánlást!

2. osztály:

1.helyezett: Fábián Tamás 2. b (egyházi iskola, 77 csillag)

2.helyezett: Bíró Bence 2. b (egyházi iskola, 56 csillag)

3.helyezett: Szalai Szabina 2. b (állami iskola, 53 csillag)

3. osztály:

1.helyezett: Dudás Hanga 3. b (egyházi iskola, 105 csillag)

2.helyezett: Simon-Hajdú Gergő 3. a (egyházi iskola, 94 csillag)

3.helyezett: Gera Tamara 3. b (egyházi iskola, 67 csillag)

4. osztály:

1.helyezett: Börcsök Flóra 4. b (egyházi iskola, 70 csillag)

2.helyezett: Haumann Tódor 4. a (egyházi iskola, 23 csillag)

3.helyezett: Balogh Panna 4. b (egyházi iskola, 18 csillag)

Felső tagozat:

1.helyezett: Szabó Viktória Ivett 8. c (állami iskola, 41 csillag)

2.helyezett: Szabó Márton 6. b (egyházi iskola, 14 csillag)

3.helyezett: Tóth Hanna 5. b (egyházi iskola, 6 csillag)

Osztályok közötti verseny alakulása:

1. helyezett: 2. b (egyházi iskola)

2. helyezett: 3. b (egyházi iskola)

3. helyezett: 2. a (egyházi iskola)

Szeretnénk köszönetet mondani Mórahalom Város Önkormányzatának illetve az Aranyszöm Rendezvényháznak támogatásukért, helyszínbiztosításért.

Természetesen a következő tanév októberétől is játszani hívja a gyereket a Könyvfaló sok-sok könyvvel, kérdéssel, csillaggal és kirakó darabkával. Reméljük, hogy sok kisgyereknek lesz kedve velünk játszani. Addig is nyári álomra hajtja fejét a Könyvfaló, de előtte mindenkinek izgalmakkal teli nyarat kíván!

További képek a könyvtár facebook oldalán: https://www.facebook.com/tothmenyhert.varosikonyvtar